Het Brillant 100

Kód: 211114001 211114009 211114005 211114014 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: HET
4,94 € 20,09 € 40,68 € 89,42 € od 4,94 €
Máme skladom Máme skladom Máme skladom Na objednávku do 48 hodín Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

HET Brillant 100 je biela umývateľná, akrylátová interiérová farba, ktorá vytvára matný náter, odolný voči oteru a sucha, je vysoko paropriepustný, plne umývateľný. Táto farba sa dá taktiež namiešať v ľubovoľnom farebnom odtieni. Pre viac informácií nás kontaktujte na našom telefónnom čísle alebo mailovej adrese.

Detailné informácie

Podrobný popis

Používa sa na nátery klasických a sadrových omietok, sadrokartónových, sadrovláknitých, drevotrieskových, drevovláknitých a cementotrieskových dosiek, betónových panelov, papierových tapiet k tomu určených, tapiet zo sklenených vlákien a pod. Takisto sa používa na nátery podkladov s kombináciou napr. minerálnych omietok a sadrokartónu alebo po vhodnej úprave povrchu na sololit, umakart a i. Výrobok spĺňa požiadavky na nátery povrchov, ktoré môžu prichádzať do nepriameho a priameho náhodného styku s potravinami. V systéme s výrobkom HET Hetline OL odoláva bežným dezinfekčným a čistiacim prípravkom. HET Brillant 100 je vhodná na vymaľovanie reprezentatívnych obývacích a komerčných priestorov, zdravotníckych zariadení, škôl, detských pokojov, kuchýň, jedální, chodieb, kancelárií, predajných priestorov a pod.

Vlastnosti

  • výborná krycia schopnosť a vysoká výdatnosť
  • možnosť tónovania podľa rôznych vzorníkov
  • matný paropriepustný vzhľad
  • na nátery kuchyne, kúpeľne, jedálne a všade tam kde požadujeme vysokú odolnosť

Odporúčaný pracovný postup

Pred aplikáciou je potrebné farbu poriadne premiešať. Napúšťací náter sa urobí farbou zriedenou čistou vodou maximálne 0,3 litra vody na 1 liter farby. Na hladké podklady sa ako napúšťací náter používa prípravok HET UP Grund, veľmi nasiakavé podklady sa napúšťajú prípravkami HET A-Grund alebo HET AT-Grund. Penetrácie A-Grund a AT-Grund nie sú vhodné na podklady ako sadrové stierky a sadrokartón, tam je vhodné použiť UP-Grund alebo penetrovať zriedenou farbou. Ak je podklad súdržný, nesprašujúci, málo nasiakavý pôvodný náter, napúšťací náter sa nemusí robiť. Vrstvy starých náterov s nedostatočnou priľnavosťou je nutné najprv oškrabať. Škvrny po zatečenej vode, hrdzi, sadziach, anilínových farbách alebo nikotíne sa najprv pretrú náterom HET I-Grund alebo v prípade väčšej intenzity farbou HET Hetline Izol. Po zaschnutí napúšťacieho náteru sa nanesú 1 až 2, u nových či odtieňovo výrazne odlišných podkladov podľa potreby aj viac krycích náterov farbou zriedenou max 0,1 litra vody na 1 liter farby. Pri nadmernom nariedení sa znižuje kryvosť a môže dôjsť k zhoršeniu parametrov farby.

Nanášanie

Štetcom, valčekom, striekaním. Na veľkoplošnú aplikáciu je možno použiť zariadenie pre vysokotlakové striekanie (AIRLESS).

Riedenie

V prípade potreby riedime čistou vodou v pomere 0,1 litra vody na 1 liter farby.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je 6-8 m2 z jedného litra farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti podkladu a hrúbky vrstvy.

Doba schnutia

Náter zasychá do 4 hodín.

Balenia

1,5 kg; 7+1 kg; 15+3 kg; 40kg;

Dodatočné parametre

Kategória: Biela farba na stenu
Záruka: 3 roky
Belosť: 95
Odolnosť: umývateľná
Paropriepustnosť: trieda 1 (vysoko paropriepustná)
Výdatnosť: 7-10 m2
Vzhľad: matný
Zloženie: akrylát