Het Brillant 100

Kód: 211114001 211114009 211114005 211114014 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: HET
4,94 € 20,09 € 40,68 € 89,42 € od 4,94 €
Máme skladom Máme skladom Máme skladom Na objednávku do 48 hodín Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

HET Brillant 100 je biela umývateľná, akrylátová interiérová farba, ktorá vytvára matný náter, odolný voči oteru a sucha, je vysoko paropriepustný, plne umývateľný. Táto farba sa dá taktiež namiešať v ľubovoľnom farebnom odtieni. Pre viac informácií nás kontaktujte na našom telefónnom čísle alebo mailovej adrese.

Detailné informácie

Podrobný popis

Používa sa na nátery klasických a sadrových omietok, sadrokartónových, sadrovláknitých, drevotrieskových, drevovláknitých a cementotrieskových dosiek, betónových panelov, papierových tapiet k tomu určených, tapiet zo sklenených vlákien a pod. Takisto sa používa na nátery podkladov s kombináciou napr. minerálnych omietok a sadrokartónu alebo po vhodnej úprave povrchu na sololit, umakart a i. Výrobok spĺňa požiadavky na nátery povrchov, ktoré môžu prichádzať do nepriameho a priameho náhodného styku s potravinami. V systéme s výrobkom HET Hetline OL odoláva bežným dezinfekčným a čistiacim prípravkom. HET Brillant 100 je vhodná na vymaľovanie reprezentatívnych obývacích a komerčných priestorov, zdravotníckych zariadení, škôl, detských pokojov, kuchýň, jedální, chodieb, kancelárií, predajných priestorov a pod.

Vlastnosti

  • výborná krycia schopnosť a vysoká výdatnosť
  • možnosť tónovania podľa rôznych vzorníkov
  • matný paropriepustný vzhľad
  • na nátery kuchyne, kúpeľne, jedálne a všade tam kde požadujeme vysokú odolnosť

Odporúčaný pracovný postup

Pred aplikáciou je potrebné farbu poriadne premiešať. Napúšťací náter sa urobí farbou zriedenou čistou vodou maximálne 0,3 litra vody na 1 liter farby. Na hladké podklady sa ako napúšťací náter používa prípravok HET UP Grund, veľmi nasiakavé podklady sa napúšťajú prípravkami HET A-Grund alebo HET AT-Grund. Penetrácie A-Grund a AT-Grund nie sú vhodné na podklady ako sadrové stierky a sadrokartón, tam je vhodné použiť UP-Grund alebo penetrovať zriedenou farbou. Ak je podklad súdržný, nesprašujúci, málo nasiakavý pôvodný náter, napúšťací náter sa nemusí robiť. Vrstvy starých náterov s nedostatočnou priľnavosťou je nutné najprv oškrabať. Škvrny po zatečenej vode, hrdzi, sadziach, anilínových farbách alebo nikotíne sa najprv pretrú náterom HET I-Grund alebo v prípade väčšej intenzity farbou HET Hetline Izol. Po zaschnutí napúšťacieho náteru sa nanesú 1 až 2, u nových či odtieňovo výrazne odlišných podkladov podľa potreby aj viac krycích náterov farbou zriedenou max 0,1 litra vody na 1 liter farby. Pri nadmernom nariedení sa znižuje kryvosť a môže dôjsť k zhoršeniu parametrov farby.

Nanášanie

Štetcom, valčekom, striekaním. Na veľkoplošnú aplikáciu je možno použiť zariadenie pre vysokotlakové striekanie (AIRLESS).

Riedenie

V prípade potreby riedime čistou vodou v pomere 0,1 litra vody na 1 liter farby.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je 6-8 m2 z jedného litra farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti podkladu a hrúbky vrstvy.

Doba schnutia

Náter zasychá do 4 hodín.

Balenia

1,5 kg; 7+1 kg; 15+3 kg; 40kg;

Dodatočné parametre

Kategória: Biela farba na stenu
Záruka: 3 roky
Belosť: 95
Odolnosť: umývateľná
Paropriepustnosť: trieda 1 (vysoko paropriepustná)
Výdatnosť: 7-10 m2
Vzhľad: matný
Zloženie: akrylát

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie