HET Hetline Izol

Kód: 212090003 212090002 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: HET
12,80 € 63,02 € od 12,80 €
Vypredané Vypredané Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

HET Hetline Izol je špeciálny základný náter do interiérov a exteriérov určený na izoláciu škvŕn, ktoré pri pretretí bežným náterom vystupujú na povrch (napr. od dymu, sadzí, vody, nikotínu, tanínov, anilínových farieb, kávy, červeného vína, kečupu a pod.). 

Detailné informácie

Podrobný popis

Nanáša sa na betón, minerálne omietky, sadrokartón, drevo a ostatné súdržné podklady. Po dokonalom zaschnutí možno aplikovať vrchnú kryciu vrstvu disperznou farbou, napr. HET Klasik. Mierne presvitanie podkladu po nanesení základnej vrstvy pri dodržaní podmienok pri aplikácii neznižuje izolačnú schopnosť farby. HET Hetline Izol je možné použiť v systéme s izolačným náterom HET I-Grund. Výrobok spĺňa požiadavky na nátery povrchov, ktoré môžu prichádzať do nepriameho a priameho náhodného kontaktu s potravinami. Zaschnutý náter odolá teplote okolo 70 °C.

Vlastnosti

  • ľahká a účinná izolácia škvŕn
  • ľahká pretierateľnosť ostatnými disperzními farbami
  • použiteľné pod interiérové aj fasádne farby

Odporúčaný pracovný postup

Pred aplikáciou je potrebné farbu poriadne premiešať. Pri miešaní sa postupujte tak, aby nedochádzalo k prenikaniu vzduchu do hmoty a napeneniu farby. Základný náter sa aplikuje farbou HET Hetline Izol buď na celej ploche steny, alebo iba v miestach škvŕn. Pri vysokej intenzite škvŕn sa odporúča naniesť 2 základné izolačné nátery alebo použiť v systéme s výrobkom HET I-Grund (1. vrstva výrobkom I-GRUND a 2. vrstva farbou HETLINE IZOL). Po zaschnutí základného izolačného náteru (najskôr po 6 hodinách, lepšie po 24 hodinách) sa nanesie jeden až dva krycie nátery farbou (napr. HET Klasik, HET Klasik Color, HET Hetline atď.). Všetky pomôcky po práci umyť vodou a pri pracovných prestávkach chrániť proti zaschnutiu. V priebehu nanášania a schnutia v interiéri zaistiť dôkladné vetranie. 

Nanášanie

Farbu nanášame štetkou, štetcom alebo valčekom.

Riedenie

Výrobok sa neriedi.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je 6-10 m2 z 1 kilogramu farby v jednej vrstve.

Doba schnutia

Náter je suchý za 6 hodín.

Balenia

1 kg; 7 kg;

Dodatočné parametre

Kategória: Biela farba na stenu
Záruka: 3 roky
Belosť: 95
Odolnosť: umývateľná
Paropriepustnosť: trieda 2 (stredne paropriepustná)
Výdatnosť: 7-10 m2
Vzhľad: matný
Zloženie: akrylát

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie