HET Hetline LF

Kód: 212050014 212050007 212050015 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: HET
17,02 € 26,92 € 59,18 € od 17,02 €
Máme skladom Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

HET Hetline LF je akrylátová biela interiérová farba na vnútorné nátery stien a stropov, vápenných a vápenno cementových, sadrovápenných a sadrových omietok, sadrokartónových, sadrovláknitych a drevovláknitých dosiek, omietok, sanačných omietok, betónových panelov a monolitov, papierových tapiet a tapiet zo sklených vlákien. Táto farba sa dá taktiež namiešať v ľubovoľnom farebnom odtieni. Pre viac informácií nás kontaktujte na našom telefónnom čísle alebo mailovej adrese.

Detailné informácie

Podrobný popis

Farba HET Hetline LF je vhodná na vymaľovanie obývacích a komerčných priestorov, detských izieb, jedální, chodieb, kancelárií, priemyselných priestorov a podobne. Náter vytvára paropriepustný povrch, ktorý je odolný voči štandardnej vlhkosti v miestnostiach a odolný voči oteru suchou látkou. HET Hetline LF je vo výsledku biela matná farba s obsahom belosti 95% (MgO).

Vlastnosti

  • vhodná na nátery sanačných omietok
  • matná s výraznou kryciou schopnosťou
  • možnosť tónovania podľa rôznych vzorkovníc

Odporúčaný pracovný postup

Pred aplikáciou farbu dôkladne premiešame. Pri miešaní dbáme nato, aby nedochádzalo k prenikaniu vzduchu do hmoty a následnému napeneniu farby. Napúšťací náter sa spraví farbou nariedenou s vodou 0,3 - 0,5 litra vody na 1 kilogram farby. Na hladké povrchy odporúčame použiť penetráciu HET UP-GRUND, veľmi nasiakavé povrchy prenetrujeme prípravkami HET A-GRUND alebo HET AT-GRUND. Ak je povrch súdržný, nesprašujúci, málo nasiakavý napúšťací náter nie je potrebné vykonávať. V prípade viacerých vrstiev starých náterov je nutné povrch najprv oškriabať. V prípade škvŕn po zatečenej vode, hrdzi, sadziach alebo nikotíne sa povrch najprv pretie izolačnou farbou HET Hetline Izol. Následne po zaschnutí sa nanesú na povrch minimálne dve vrstvy farby HET Hetline LF.

Nanášanie

Sa nanáša štetkou, maliarskymi valčekmi (perlon, polyakryl, polyamid) malé plochy štetcom, dá sa nanášať aj striekaním Airless, HPV.  Dá sa taktiež tónovať tónovacími farbami HET Hetcolor prípadne inými v pomere maximálne 1:5 dielom farby. Možnosť tónovať podľa rôznych vzorkovníc.

Riedenie

Riedime čistou vodou v pomere na 1 kg farby maximálne 0,1 litra vody. Pri nadmernom nariedení sa znižuje krycia schopnosť.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 6-10mz jedného kilogramu farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

cca 4 hodiny.

Balenia

7+1 kg; 15+3 kg; 40 kg.

Dodatočné parametre

Kategória: Biela farba na stenu
Záruka: 2 roky
Belosť: 98
Odolnosť: oteru-vzdorná
Paropriepustnosť: trieda 2 (stredne paropriepustná)
Výdatnosť: 7-10 m2
Vzhľad: matný
Zloženie: akrylát

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie