HET Hetline Super Wash

Kód: 211222004 211222001 211222002 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: HET
5,30 € 23,33 € 55,27 € od 5,30 €
Máme skladom Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

HET Hetline Super Wash je biela akrylátová plne umývateľná farba na vnútorné nátery stien a stropov. Náter vytvára polomatný saténový, ktorý je odolný voči štandardnej vlhkosti v miestnostiach a je v porovnaní s obvyklým maliarskym náterom vysoko odolný voči mechanickému namáhaniu – oteru. Táto farba sa dá taktiež namiešať v ľubovoľnom farebnom odtieni. Pre viac informácií nás kontaktujte na našom telefónnom čísle alebo mailovej adrese.

Detailné informácie

Podrobný popis

Je biela akrylátová plne umývateľná farba na vnútorné nátery stien a stropov, vápenných a vápennocementových, sadrovápenných a sadrových omietok, sadrokartónových, sadrovláknitých, drevovláknitých a drevotrieskových dosiek, omietok s akrylátovým spojivom, betónových panelom a monolitov, papierových tapiet na to určených, tapiet zo sklených vlákien, príp. na nátery dreva a na nátery kovových podkladov natretých základným antikoróznym náterom. Vhodný na aplikáciu na podklady s kombináciou napr. minerálnych omietok a sadrokartónu alebo po vhodnej úprave povrchu na sololit, umakart a pod. Farba je vhodná na ochranu stien v interiéri – napr. schodových sokov, chodieb, kuchýň, detských izieb, učební, čakární. Je vhodnou voľbou pre zdravotnícke zariadenia, školy, činžiakové domy, sklady a pod. Výrobok spĺňa požiadavky na nátery povrchov, ktoré môžu prichádzať do nepriameho styku s potravinami.  Približne po týždni od aplikácie (najlepšie po 3 týždňoch) je možné natreté plochy občas šetrne umyť jemnou hubkou alebo handrou. Natretá plocha lepšie odoláva zašpineniu, ľahko sa udržuje a čistí. Zaschnutý náter odolá teplote okolo 70 °C. 

 

Vlastnosti

  • najvyššia belosť až 97% MgO
  • tónovateľná na tónovacích strojoch
  • vysoká krycia schopnosť a výdatnosť

Odporúčaný pracovný postup

Pred aplikáciou farbu dôkladne premiešame. Pri miešaní dbáme nato, aby nedochádzalo k prenikaniu vzduchu do hmoty a následnému napeneniu farby. Napúšťací náter sa spraví farbou nariedenou s vodou 0,06 litra vody na 1 kilogram farby. Na hladké povrchy odporúčame použiť penetráciu HET UP-GRUND, veľmi nasiakavé povrchy prenetrujeme prípravkami HET A-GRUND alebo HET AT-GRUND. Ak je povrch súdržný, nesprašujúci, málo nasiakavý napúšťací náter nie je potrebné vykonávať. V prípade viacerých vrstiev starých náterov je nutné povrch najprv oškriabať. V prípade škvŕn po zatečenej vode, hrdzi, sadziach alebo nikotíne sa povrch najprv pretie izolačnou farbou HET Hetline Izol. Následne po zaschnutí sa nanesú na povrch minimálne dve vrstvy farby HET Hetline Super Wash.

Nanášanie

Sa nanáša štetkou, maliarskymi valčekmi (perlon, polyakryl, polyamid) malé plochy štetcom, dá sa nanášať aj striekaním Airless, Airmix a HVLP.

Riedenie

Riedime čistou vodou v pomere na 1 kg farby maximálne 0,05 litra vody. Pri nadmernom nariedení sa znižuje krycia schopnosť.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 10-14m2 z jedného kilogramu farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

cca 4 hodiny.

Balenia

1 kg; 5 kg; 12 kg;

Dodatočné parametre

Kategória: Biela farba na stenu
Záruka: 3 roky
Belosť: 98
Odolnosť: umývateľná
Paropriepustnosť: trieda 2 (stredne paropriepustná)
Výdatnosť: 7-10 m2
Vzhľad: polo-matný
Zloženie: akrylát

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie