HET Hetline

Kód: 212020019 212020008 212020020 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: HET
16,72 € 33,46 € 73,63 € od 16,72 €
Máme skladom Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

HET Hetline je akrylátová disperzná biela interiérová farba s vysokou krycou schopnosťou určená predovšetkým na nátery veľmi hladkých povrchov ako sú sadrokartóny, sadrovláknité a drevovláknité dosky, sádrové alebo sádrovápenné omietky ale aj stien a stropov, vápenných a vápenno cementových omietok, betónových panelov a monolitov, papierových tapiet na to určených a podobne. 

Detailné informácie

Podrobný popis

HET Hetline je vhodný na vymaľovanie obývacích a komerčných priestorov, chodieb, kancelárií, škôl a priemyselných priestorov. Farba je taktiež vhodná na pretieranie starých nosných vrstiev interiérových farieb. Výsledný náter vytvára matný, paropriepustný povrch, ktorý je odolný voči štandardnej vlhkosti v miestnostiach a odolný voči oteru suchou látkou. Náter nesmie byť v stálom kontakte s vodou ani byť vystavený kondenzujúcej vlhkosti. HET Hetline je vo výsledku biela matná farba s obsahom 95% belosti (MgO).

Vlastnosti

  • matná, paropriepustná, rýchleschnúca
  • odporúčaná na sadrokartónové systémy
  • vysoká krycia schopnosť a výdatnosť

Odporúčaný pracovný postup

Pred aplikáciou farbu dôkladne premiešame. Pri miešaní dbáme nato, aby nedochádzalo k prenikaniu vzduchu do hmoty a následnému napeneniu farby. Napúšťací náter sa spraví farbou nariedenou s vodou 0,3 - 0,5 litra vody na 1 kilogram farby. Na hladké povrchy odporúčame použiť penetráciu HET UP-GRUND, veľmi nasiakavé povrchy prenetrujeme prípravkami HET A-GRUND alebo HET AT-GRUND. Ak je povrch súdržný, nesprašujúci, málo nasiakavý napúšťací náter nie je potrebné vykonávať. V prípade viacerých vrstiev starých náterov je nutné povrch najprv oškriabať. V prípade škvŕn po zatečenej vode, hrdzi, sadziach alebo nikotíne sa povrch najprv pretie izolačnou farbou HET Hetline Izol. Následne po zaschnutí sa nanesú na povrch minimálne dve vrstvy farby HET Hetline.

Nanášanie

Sa nanáša štetkou, maliarskymi valčekmi (perlon, polyakryl, polyamid) malé plochy štetcom, dá sa nanášať aj striekaním Airless.  Dá sa taktiež tónovať tónovacími farbami HET Hetcolor prípadne inými v pomere maximálne 1:5 dielom farby.

Riedenie

Riedime čistou vodou v pomere na 1 kg farby maximálne 0,3 litra vody. Pri nadmernom nariedení sa znižuje krycia schopnosť.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 8-12mz jedného kilogramu farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

cca 4 hodiny.

Balenia

7+1 kg; 15+3 kg; 40 kg;

Dodatočné parametre

Kategória: Biela farba na stenu
Záruka: 3 roky
Belosť: 95
Odolnosť: oteru-vzdorná
Paropriepustnosť: trieda 1 (vysoko paropriepustná)
Výdatnosť: 7-10 m2
Vzhľad: matný
Zloženie: akryl

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie