Primalex Plastik

Kód: 00273224 00273223 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
20,66 € 39,08 € od 20,66 €
Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex Plastik je hmota, ktorú je možné upravovať do rôznych dizajnových efektov podľa vašej fantázie a kreativity. Vďaka zloženiu prírodných celulózových vlákien umožňuje vytvárať 3 a 4 mm reliéfnu štruktúru bez prasklín.

Detailné informácie

Podrobný popis

Primalex Plastik je veľmi vhodný do obývacích, komerčných a verejných priestorov alebo ich častí, či na prvky so zámerom odlíšiť ich alebo zvýrazniť napr. jedálenské kúty, bary, stĺpy, krby a pod. Vďaka dekoratívnemu efektu opticky potláča aj prípadné nerovnosti povrchu či vlasové trhliny. 

Vlastnosti

  • na reliéfnu maľbu
  • štýlový vzhľad
  • vysoká paropriepustnosť

Odporúčaný pracovný postup

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené k maľbe musia byť pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a farbu odpudzujúcich častíc. Pred použitím náterovú hmotu v obale dôkladne premiešajte (nevmiešať vzduchové bubliny). Potrebné množstvo farby vypočítajte podľa výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti. Riedenie vykonávajte podľa nižšie uvedenej tabuľky a opäť dôkladne premiešajte.

Nanášanie

Takto pripravenú náterovú hmotu je možné ihneď nanášať vhodným dekoratívnym valčekom (plyšovým, molitanovým), alebo nerezovým hladítkom v príslušnej hrúbke. Následne povrch štruktúrujte do konečnej podoby rôznymi typmi dekoratívnych nástrojov (napr. špeciálne valčeky, špachtle, hladítka, hubky atd.). Takto vytvorenú reliéfnu štruktúru je ďalej možné upravovať vybranými produktmi a dosiahnuť tak požadovaného farebného riešenia prípadne aj s umývateľným povrchom. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť pred zaschnutím náteru.

Riedenie

Ak je to potrebné riedime čistou vodou v pomere na 1 kg farby maximálne 0,3 litra vody.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 1,5-2 m z jedného kilogramu farby.

Doba schnutia

Náter je suchý za cca 4-6 hodín.

Balenia

7,5 kg; 15 kg;

Dodatočné parametre

Kategória: Dekoračná farba na stenu
Záruka: 3 roky
Belosť: 86
Odolnosť: oteru-vzdorná
Paropriepustnosť: trieda 1 (vysoko paropriepustná)
Výdatnosť: 1,5-2 m2
Vzhľad: štruktúrovaný
Zloženie: disperzia