Primalex Plastik

Kód: 00273224 00273223 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
26,56 € 50,69 € od 26,56 €
Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex Plastik je hmota, ktorú je možné upravovať do rôznych dizajnových efektov podľa vašej fantázie a kreativity. Vďaka zloženiu prírodných celulózových vlákien umožňuje vytvárať 3 a 4 mm reliéfnu štruktúru bez prasklín.

Detailné informácie

Podrobný popis

Primalex Plastik je veľmi vhodný do obývacích, komerčných a verejných priestorov alebo ich častí, či na prvky so zámerom odlíšiť ich alebo zvýrazniť napr. jedálenské kúty, bary, stĺpy, krby a pod. Vďaka dekoratívnemu efektu opticky potláča aj prípadné nerovnosti povrchu či vlasové trhliny. 

Vlastnosti

  • na reliéfnu maľbu
  • štýlový vzhľad
  • vysoká paropriepustnosť

Odporúčaný pracovný postup

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené k maľbe musia byť pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a farbu odpudzujúcich častíc. Pred použitím náterovú hmotu v obale dôkladne premiešajte (nevmiešať vzduchové bubliny). Potrebné množstvo farby vypočítajte podľa výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti. Riedenie vykonávajte podľa nižšie uvedenej tabuľky a opäť dôkladne premiešajte.

Nanášanie

Takto pripravenú náterovú hmotu je možné ihneď nanášať vhodným dekoratívnym valčekom (plyšovým, molitanovým), alebo nerezovým hladítkom v príslušnej hrúbke. Následne povrch štruktúrujte do konečnej podoby rôznymi typmi dekoratívnych nástrojov (napr. špeciálne valčeky, špachtle, hladítka, hubky atd.). Takto vytvorenú reliéfnu štruktúru je ďalej možné upravovať vybranými produktmi a dosiahnuť tak požadovaného farebného riešenia prípadne aj s umývateľným povrchom. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť pred zaschnutím náteru.

Riedenie

Ak je to potrebné riedime čistou vodou v pomere na 1 kg farby maximálne 0,3 litra vody.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 1,5-2 m z jedného kilogramu farby.

Doba schnutia

Náter je suchý za cca 4-6 hodín.

Balenia

7,5 kg; 15 kg;

Dodatočné parametre

Kategória: Dekoračná farba na stenu
Záruka: 3 roky
Belosť: 86
Odolnosť: oteru-vzdorná
Paropriepustnosť: trieda 1 (vysoko paropriepustná)
Výdatnosť: 1,5-2 m2
Vzhľad: štruktúrovaný
Zloženie: disperzia

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie