Primalex Textúra

Kód: 00347416 00346904 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
5,83 € 14,12 € od 5,83 €
Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex Textúra je farba s obsahom plniva, vytvárajúca jemnú zrnitosť podobnú štuku. Obzvlásť vhodná na malé opravy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Veľmi vhodná na napodobenie jemného štukového povrchu na hladkých podkladoch a zjednotenie štruktúry stien po drobných opravách (napr. inštaláciách) alebo po oškrabaní starších náterov z omietok vo všetkých typoch interiérov.

Vlastnosti

  • vytvára štruktúru štuku
  • zakrýva drobné nerovnosti
  • vhodná na renovačný náter po zoškrabaní starších náterov z omietky

Odporúčaný pracovný postup

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené k maľbe musia byť pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a farbu odpudzujúcich častíc.

Pred použitím náterovú hmotu v obale dôkladne premiešajte (nevmiešať vzduchové bubliny). Potrebné množstvo farby vypočítajte podľa výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti. Riedenie vykonávajte podľa nižšie uvedenej tabuľky a opäť dôkladne premiešajte.

Nanášanie

Takto pripravenú náterovú hmotu je možné ihneď nanášať valčekom (viď Odporúčané pracovné prostriedky) pri teplote +5°C až +25°C. Aby ste dosiahli optimálny výsledok, odporúčame rýchle nanesenie náteru na čo najväčšiu ucelenú plochu a následné dôkladné rozvalčekovanie na rovnomernú vrstvu a textúru. Pre „plnší“ vzhľad a rovnomernú štruktúru je ideálne nanášať náter v dvoch vrstvách, pričom druhú vrstvu aplikujte až po dôkladnom zaschnutí tej  predchádzajúcej. Ak chcete zachovať jednotný celkový vzhľad povrchu stien v interiéri alebo požadujete odtiene, ktoré nie je možné namiešať (t.j. stredné a sýte) v náterovej hmote Primalex TEXTÚRA, je možné pre finálnu úpravu vybrať z odpovedajúcich náterov zn. Primalex v požadovanom odtieni a príslušnej kvalite odporúčané vašim predajcom. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť pred zaschnutím náteru.

Riedenie

Ak je to potrebné riedime čistou vodou v pomere na 1 l farby maximálne 0,05 litra vody. Pri nadmernom nariedení sa znižuje krycia schopnosť.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 4,5-6 m2 z jedného litra farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

Náter je suchý za cca 4-6 hodín.

Balenia

1 l; 5 l;

Dodatočné parametre

Kategória: Dekoračná farba na stenu
Záruka: 3 roky
Belosť: 86
Odolnosť: oteru-vzdorná
Paropriepustnosť: trieda 1 (vysoko paropriepustná)
Výdatnosť: 4,5-6 m2
Vzhľad: štukový
Zloženie: disperzia