Primalex Textúra

Kód: 00347416 00346904 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
5,83 € 14,12 € od 5,83 €
Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex Textúra je farba s obsahom plniva, vytvárajúca jemnú zrnitosť podobnú štuku. Obzvlásť vhodná na malé opravy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Veľmi vhodná na napodobenie jemného štukového povrchu na hladkých podkladoch a zjednotenie štruktúry stien po drobných opravách (napr. inštaláciách) alebo po oškrabaní starších náterov z omietok vo všetkých typoch interiérov.

Vlastnosti

  • vytvára štruktúru štuku
  • zakrýva drobné nerovnosti
  • vhodná na renovačný náter po zoškrabaní starších náterov z omietky

Odporúčaný pracovný postup

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené k maľbe musia byť pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a farbu odpudzujúcich častíc.

Pred použitím náterovú hmotu v obale dôkladne premiešajte (nevmiešať vzduchové bubliny). Potrebné množstvo farby vypočítajte podľa výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti. Riedenie vykonávajte podľa nižšie uvedenej tabuľky a opäť dôkladne premiešajte.

Nanášanie

Takto pripravenú náterovú hmotu je možné ihneď nanášať valčekom (viď Odporúčané pracovné prostriedky) pri teplote +5°C až +25°C. Aby ste dosiahli optimálny výsledok, odporúčame rýchle nanesenie náteru na čo najväčšiu ucelenú plochu a následné dôkladné rozvalčekovanie na rovnomernú vrstvu a textúru. Pre „plnší“ vzhľad a rovnomernú štruktúru je ideálne nanášať náter v dvoch vrstvách, pričom druhú vrstvu aplikujte až po dôkladnom zaschnutí tej  predchádzajúcej. Ak chcete zachovať jednotný celkový vzhľad povrchu stien v interiéri alebo požadujete odtiene, ktoré nie je možné namiešať (t.j. stredné a sýte) v náterovej hmote Primalex TEXTÚRA, je možné pre finálnu úpravu vybrať z odpovedajúcich náterov zn. Primalex v požadovanom odtieni a príslušnej kvalite odporúčané vašim predajcom. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť pred zaschnutím náteru.

Riedenie

Ak je to potrebné riedime čistou vodou v pomere na 1 l farby maximálne 0,05 litra vody. Pri nadmernom nariedení sa znižuje krycia schopnosť.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 4,5-6 m2 z jedného litra farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

Náter je suchý za cca 4-6 hodín.

Balenia

1 l; 5 l;

Dodatočné parametre

Kategória: Dekoračná farba na stenu
Záruka: 3 roky
Belosť: 86
Odolnosť: oteru-vzdorná
Paropriepustnosť: trieda 1 (vysoko paropriepustná)
Výdatnosť: 4,5-6 m2
Vzhľad: štukový
Zloženie: disperzia

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie