Primalex Standard

Kód: 00222664 00273263 00273257 00241019 00273260 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
5,81 € 9,05 € 16,43 € 23,81 € 34,62 € od 5,81 €
Máme skladom Máme skladom Máme skladom Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex Standard je maliarsky náter na nenáročné priestory, ako sú sklady, technické priestory a priemyselné objekty.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Primalex STANDARD je tradičný a stále žiadaný produkt značky Primalex v oblasti vnútorných maliarskych náterov, ktorý spĺňa všetky základné požiadavky na úžitkové vlastnosti bežných, nenáročných priestorov. Trvalo garantuje veľmi dobrú kryciu schopnosť aj paropriepustnosť. Použité prírodné suroviny zaručujú aj dobrú belosť min. 81% BaSO4.

Vlastnosti

  • priedušnosť
  • cenovo výhodný 

Odporúčaný pracovný postup

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené k maľbe musia byť pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a farbu odpudzujúcich častíc.

Pred použitím náterovú hmotu v obale dôkladne premiešajte (nevmiešať vzduchové bubliny). Potrebné množstvo farby vypočítajte podľa výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti. Riedenie vykonávajte podľa nižšie uvedenej tabuľky a opäť dôkladne premiešajte.

Nanášanie

Takto pripravenú náterovú hmotu je možné ihneď nanášať plyšovým valčekom, maliarskou štetkou, štetcom alebo striekaním (viď Odporúčané pracovné prostriedky). Odporúčame aplikáciu v dvoch vrstvách pri teplote +5°C až +25°C najlepšie v ucelených plochách. Pri maľovaní na menej pevné podkladové nátery sa valčekom nevracajte viackrát na jedno miesto, aby ste ich nestrhli. V priebehu maľovania odporúčame zriedený náter občas premiešať. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť pred zaschnutím náteru.

Riedenie

Ak je to potrebné riedime čistou vodou v pomere na 1 kg farby maximálne 0,05 litra vody. Pri nadmernom nariedení sa znižuje krycia schopnosť.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 7-11 m2 z jedného kilogramu farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

Náter je suchý za cca 4-6 hodín.

Balenia

4 kg; 7,5 kg; 15 kg; 25 kg; 40 kg 

 


.

Dodatočné parametre

Kategória: Ekonomická biela farba
Belosť: 81
Odolnosť: nie je oteru-vzdorná
Paropriepustnosť: trieda 1 (vysoko paropriepustná)
Výdatnosť: 8-10 m2
Vzhľad: matný
Zloženie: kaolín

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie