Detecha protišmyková prísada 250 g

Kód: 880
16,99 € 14,16 € bez DPH
Máme skladom

Detecha protišmyková prísada je špeciálna prísada do náterových hmôt, ktorá zlepšuje protišmykové vlastnosti povrchu. Prípravok vytvára mierne drsný povrch, ktorý znižuje riziko pošmyknutia a zvyšuje mechanickú odolnosť podkladu. Non-Slip efekt eliminuje hluk z pneumatík pri parkovaní vozidiel.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Detecha protišmyková prísada sa dá použiť nie len do Epoxybanu ale aj do iných náterových hmôt. V porovnaní s bežnými prísadami je jednoduchšia na aplikáciu a po primiešaní do farby plnivo nesadá na dno. Použitie prísady ľahko zmatnie natretý povrch.

Vlastnosti

  • jednoduchá aplikácia
  • použiteľnosť do väčšiny druhov farieb
  • veľká výdatnosť
  • výrazne zlepšuje protišmykové vlastnosti
  • z natretého povrchu sa neodiera 

Použitie

Protišmyková prísada sa používa na vnútorné aj vonkajšie priestory ako sú garáže, sklady, dielne, pivnice, schody, balkóny, terasy, chodníky, bazény, parkovacie miesta. Prísadu je možné použiť do syntetických, epoxidových, polyuretánových, akrylátových aj vodou riediteľných náterových hmôt.

Spôsob zapracovania prísady do farby Epoxyban

Ak aplikujete protišmykovú prísadu do farby Epoxyban na dosiaľ nenatretý podklad postupujte podľa nasledovného odporúčania. 

Na nový betón naneste najprv penetračný náter. Penetráciu vykonávajte podľa návodu uvedeného na obale prípravku Epoxyban zložka A. V prípade ak používate iné náterové hmoty, aplikujte penetráciu podľa návodu výrobcu.

Protišmykovú prísadu pridávajte až do poslednej vrstvy náteru. 

V prípade použitia protišmykovej prísady do farby Epoxyban postupujte nasledovne. Zložku A dobre premiešajte mechanickým miešadlom. Prisypávajte za stáleho miešania, odvážené množstvo protišmykovej prísady (5-8% v pomere na hmotnosti náterovej hmoty). Po opatrnom a dôkladnom premiešaní pridajte tužidlo, zložka B a všetko dôkladne premiešajte v celom objeme, až vznikne homogénna hmota. Obvyklá doba miešanie vrtuľovým miešadlom je dve minúty. Pripravenú zmes pred samotnou aplikáciou odporúčame nariediť riedidlom S 6300 (5 - max. 10%), zlepšia sa tak aplikačné vlastnosti. Doba, počas ktorej je nutné namiešanú zmes spracovať je cca 60 minút pri teplote 20 °C. Pripravte si len také množstvo, ktoré ste schopný spracovať. Pri väčších objemoch (nad 5 kg) sa natužená hmota samovoľne zohrieva a doba spracovania sa tým podstatne skracuje.

Výdatnosť

250 g na cca 5 kg natuženej hmoty (cca 20 m2 natretej plochy)

Zaťažovanie

Po natretej ploche je možné prechádzať po 24 hodinách, no plne zaťažiť ju môžete po uplynutí 5-7 dní. 

 

Balenie

250 g

 

Dodatočné parametre

Kategória: Farba na betón
Hmotnosť: 0.3 kg