Jupol Block

Kód: 194/2 L 194/5 L 194/15 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: JUB
27,19 € 65,15 € 186,95 € od 27,19 €
Máme skladom Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Jupol Block je špeciálna farba na blokovanie fľakov na stenách. Účinne odstraňuje škvrny od nikotínu, sadze, vína, oleja, škvrny od zatečenia vodou a mnoho ďalších. Na premaľovanie stačí jedna vrstva.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jupol Block je na základe vodnej emulzie vyrobená rýchlo schnúca farba určená na obnovovacie maľovanie všetkých druhov vnútorných stenových a stropných povrchov, ktoré z akéhokoľvek dôvodu obsahujú vo vode ľahko a rýchlo rozpustné látky:

  • povrchy v zafajčených miestnostiach nasýtené nikotínom, dechtom a inými derivátmi tabakového dymu,
  • povrchy komínov nasýtené dechtom a sadzami,
  • povrchy v miestnostiach s otvorenými ohniskami a povrchy v priestoroch znečistených väčšími alebo menšími požiarmi,
  • povrchy s fľakmi od zatečenia z dôvodu poškodených vodovodných, teplovodných a kanalizačných rozvodov a zariadení, poškodených striech alebo od vody po hasení požiarov,
  • povrchy menej kvalitných sadrokartónových dosiek a drevotriesok obsahujúcich tanín a iné farbivá, ktoré sú špinavé, znečistené, premaľované alebo akokoľvek inak znečistené s ľahko a rýchlo rozpustnými látkami a pred maľovaním ich nie je možné odstrániť
  • fľaky od vína, ovocných štiav, kávy, kečupov a pod.,
  • fľaky od vodových farieb, na ktorých sú menšie olejové alebo iné mastné fľaky.


JUPOL Block NEW GENERATION na rozdiel od klasických vodných maliarskych farieb účinne blokuje vo vode ľahko a rýchlo rozpustné látky, vyznačuje sa aj dobrou krycou schopnosťou a dobrou prídržnosťou na nie veľmi zamastené stenové povrchy (menšie olejové fľaky a pod.). Premaľované povrchy môžeme čistiť mäkkou handrou alebo hubou namočenou do roztoku univerzálnych domácich čistiacich prostriedkov. JUPOL Block NEW GENERATION z dôvodu uvedených špecifických vlastností zvlášť odporúčame na obnovovacie maľovanie stenových a stropných povrchov v kuchyniach, reštauráciách, baroch, herniach materských škôl a školských učebniach.

Vlastnosti

  • rýchle a účinné odstránenie škvŕn na stenách a stropoch
  • jednoduchá aplikácia

Odporúčaný pracovný postup

Podklad musí byť tvrdý, suchý a čistý, bez prachu a iných neprídržných alebo slabo prídržných častíc. V maximálne možnej miere odstránime z podkladu aj zvyšky olejov a iné mastnoty. Staré vrstvy farieb nesmú byť poškodené a musia byť pevne prídržné k podkladu. Nanášanie farby Jupol Block na povrchy premaľované farbami na báze kriedy a inými vo vode rýchlo rozpustnými farbami a na povrchy premaľované olejovými farbami, lakmi a emailami nie je možné. Uvedené nátery musíme celoplošne odstrániť. Pred maľovaním musíme dezinfikovať povrchy napadnuté stenovými plesňami.

Nanášanie

Farbu nanášame v dvoch vrstvách v rozmedzí 4 – 6 hodín (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%), kožušinovým, resp. textilným maliarskym valčekom s dlhým  vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití je 18 až 20 mm; použiteľná je prírodná a umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester), maliarskym štetcom vhodným na nanášanie disperzných maliarskych farieb alebo striekaním. Pri nanášaní valčekom používame vhodnú stieraciu mriežku.

POZOR! Natónovanú farbu vždy nanášame aspoň v dvoch vrstvách, povinné je predchádzajúce premaľovanieupravovaných povrchov s netónovanou - bielou farbou (jednonásobný, pre veľmi znečistené povrchy dvojnásobný náter).

Riedenie

Farbu neriedime.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 8-10 m2 z jedného litra farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

Náter je suchý za cca 4-6 hodín.

Balenia

2l; 5l; 15l;

Dodatočné parametre

Kategória: Farba na škvrny
Záruka: 2 roky
Belosť: 95
Hustota: 1,52
Obsah sušiny: 60-70
Odolnosť: umývateľná
Paropriepustnosť: trieda 2 (stredne paropriepustná)
Výdatnosť: 5-7 m2
Vzhľad: polo-matný
Zloženie: akrylát

Jupol Block video

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie