Primalex Izoprim

Kód: 00276174 00276175 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
24,31 € 100,50 € od 24,31 €
Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex Izoprim je špeciálna farba, ktorá garantuje zastavenie prenikania škvŕn, ktoré po pretretí bežnými farbami vystupujú stále na povrch.

Detailné informácie

Podrobný popis

Primalex Izoprim je špeciálny náter, ktorý vďaka svojej dokonalej izolačnej schopnosti garantuje zastavenie prenikania škvŕn (napr. od dymu, sadzí, nikotínu, hrdze alebo vody), ktoré po pretretí bežným náterom po čase vystupujú na povrch. Jednoduchá aplikácia a paropriepustný, umývateľný povrch vytvára taktiež zodpovedajúci základný náter pre prípadný vrchný (biely alebo farebný) náter smožnosťou použitia tak v interiéri ako aj v exteriéri.

Vlastnosti

  • na škvrny a nečistoty
  • má dokonalé izolačné vlastnosti
  • je umývateľný a paropriepustný

Odporúčaný pracovný postup

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené k maľbe musia byť pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a farbu odpudzujúcich častíc. Povrchy so škvrnami od nikotínu, vody, sadzí – Znečistenie od nikotínu a sadzí alebo mastné škvrny umyte vodou s pridaním čistiaceho prostriedku pre domácnosť rozpúšťajúceho tuky a nechajte dostatočne vyschnúť. Zaschnuté škvrny od vody očistite kefou za sucha. V prípade olupujúcich sa pôvodných náterov tieto dôkladne odstráňte, eventuálne praskliny a defekty následne opravte adekvátnym spôsobom. Následne aplikujte Primalex Hĺbkovú penetráciu (podľa návodu na použitie u daného výrobku). Nátery farbami s prímesou glejov – Neodporúčame nanášať na takéto farby kvôli riziku napučania podkladu.

Nanášanie

Pred použitím náterovú hmotu v obale dôkladne premiešajte (nevmiešať vzduchové bubliny). Potrebné množstvo farby vypočítajte podľa výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti. Riedenie vykonávajte podľa nižšie uvedenej tabuľky a opäť dôkladne premiešajte.

Takto pripravenú náterovú hmotu je možné ihneď nanášať valčekom, maliarskou štetkou alebo štetcom (viď Odporúčané pracovné prostriedky). V prípade nasiakavých podkladov je možné riediť podľa údajov uvedených v tabuľke (iba na 1 vrstvu). Odporúčame aplikáciu v dvoch vrstvách pri teplote +5°C až +25°C (pre dosiahnutie požadovaného izolačného účinku) vždy po dôkladnom zaschnutí predchádzajúcej vrstvy. Primalex Izoprim je možné aplikovať lokálne (na škvrny a ich okolie), ale aj celoplošne. Mierne presvitanie podkladu cez vrstvu náteru Primalex Izoprim, pokiaľ bola dodržaná spotreba náterovej hmoty 1 kg na 4,5 – 5,5 m2 , nie je na ujmu izolačných vlastností náteru. Po dôkladnom zaschnutí a izolácií škvŕn (t.j. min. 24 hodín) odporúčame zjednotiť povrch do funkčného a finálneho vzhľadu vhodnou bielou alebo farebnou náterovou hmotou zn. Primalex (rady Primalex Polar alebo Primalex Inspiro a vyššie). Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť pred zaschnutím náteru. Zaschnutý náter je odstrániteľný iba rozpúšťadlami (napr. nitroriedidlom).

Riedenie

Ak je to potrebné riedime čistou vodou v pomere na 1 l farby maximálne 0,05 litra vody. Pri nadmernom nariedení sa znižuje krycia schopnosť.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 7-9 m2 z jedného litra farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

Náter je suchý za cca 4-6 hodín.

Balenia

1,3 kg ; 7,5 kg;

Dodatočné parametre

Kategória: Farba na škvrny
Belosť: 92
Odolnosť: oteru-vzdorná
Paropriepustnosť: trieda 2 (stredne paropriepustná)
Výdatnosť: 7-10 m2
Vzhľad: polo-matný
Zloženie: akrylát

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie