Primalex Mykostop

Kód: 00273218 00326991 00273220 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
5,07 € 14,64 € 25,14 € od 5,07 €
Máme skladom Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex Mykostop obsahuje účinné fungicídne látky, ktoré bránia rastu plesní a zároveň majú preventívny protiplesňový charakter.

Detailné informácie

Podrobný popis

Primalex Mykostop je špeciálny oteruvzdorný náter s veľmi dobrou krycou schopnosťou a vysokou belosťou (92% BaSO4). Obsahuje účinné fungicídne látky, ktoré bránia rastu plesní a súčasne majú preventívny protiplesňový charakter. Náterová hmota nesmie byť použitá na nátery detského nábytku a hračiek a ani na nátery povrchov prichádzajúcich do priameho kontaktu s pokožkou, potravinami, nápojmi a krmivami.

Vhodný do akýchkoľvek vnútorných vlhkých alebo slabo vetrateľných miestností napr. kúpeľne, WC, pivnice, chodby a iné technické priestory, kde sa plesne už vyskytli alebo ako prevencia proti ich vzniku. Finálny vzhľad je zhodný s náterom Primalex Polar, preto je možné nátery pri maľovaní voľne naväzovať bez viditeľného prepojenia.

Vlastnosti

  • účinné fungicídne látky
  • vysoká belosť

Odporúčaný pracovný postup

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené k maľbe musia byť pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a farbu odpudzujúcich častíc. Povrchy napadnuté plesňami – Z napadnutého povrchu odstráňte plesne alebo huby mechanickou cestou za mokra (napr. oškrabaním, použitím kefy alebo utretím). Plochy ošetrite vhodným dezinfekčným prostriedkom proti plesniam napr. Primalex Mykostop Čistič a nechajte dostatočne vyschnúť. Následne použite Primalex Protiplesňová penetrácia (podľa návodu na použitie u daného výrobku). U bežných defektov a poškodenia povrchu postupujte pri príprave podkladu rovnako ako je špecifikované Technickým listom k výrobku Primalex Polar.

Nanášanie

Takto pripravenú náterovú hmotu je možné ihneď nanášať plyšovým valčekom, maliarskou štetkou, štetcom alebo striekaním (viď Odporúčané pracovné prostriedky). Odporúčame aplikáciu v dvoch vrstvách pri teplote +5°C až +25°C. Na podklady v podobnom odtieni bude postačovať jeden náter. V priebehu maľovania odporúčame náter občas premiešať. Primalex Mykostop je možné používať buď na maľovanie celých plôch miestností alebo je možné natrieť len tú časť povrchu, na ktorej sa vyskytujú plesne. V takom prípade je vhodné vymaľovať zvyšok plochy náterom Primalex Polar, ktorý má rovnakú belosť. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť pred zaschnutím náteru.

Riedenie

Ak je to potrebné riedime čistou vodou v pomere na 1 l farby maximálne 0,05 litra vody. Pri nadmernom nariedení sa znižuje krycia schopnosť.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 7-11 m2 z jedného litra farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

Náter je suchý za cca 4-6 hodín.

Balenia

1,5 kg; 4 kg; 7,5 kg; 

Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku.

Dodatočné parametre

Kategória: Farba proti plesni
Belosť: 92
Odolnosť: oteru-vzdorná
Paropriepustnosť: trieda 1 (vysoko paropriepustná)
Výdatnosť: 7-10 m2
Vzhľad: matný
Zloženie: disperzia