Primalex Projekt

Kód: 296/25 296/40 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
37,08 € 55,31 € od 37,08 €
Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex Projekt je farba pre profesionálnych maliarov, ktorí používajú iba kvalitné produkty. Farby vhodná aj na sanačné omietky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Primalex Projekt je náterová hmota spĺňajúca špecifické požiadavky profesionálnych maliarov, ktorí používajú iba kvalitné produkty. Čo sa týka najviac sledovaných parametrov, disponuje požadovanými hodnotami – vysokou belosťou (89% BaSO4), výbornou krycou schopnosťou a zároveň vynikajúcimi aplikačnými vlastnosťami, ktoré sú zárukou dokonalého výsledku a bezchybného vzhľadu interiéru. Súčasne je vďaka veľmi dobrej paropriepustnosti vhodný aj na nátery sanačných omietok. 

Vhodný do obývacích izieb, kancelárií, predajných priestorov, chodieb a všade tam, kde sú na vzhľad interiéru kladené vyššie nároky na kvalitu.

Vlastnosti

  • vysysoká belosť
  • výborná krycia schopnosť
  • matný vzhľad

Odporúčaný pracovný postup

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené k maľbe musia byť pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a farbu odpudzujúcich častíc.

Pred použitím náterovú hmotu v obale dôkladne premiešajte (nevmiešať vzduchové bubliny). Potrebné množstvo farby vypočítajte podľa výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti. Riedenie vykonávajte podľa nižšie uvedenej tabuľky a opäť dôkladne premiešajte.

Nanášanie

Takto pripravenú náterovú hmotu je možné ihneď nanášať plyšovým valčekom, maliarskou štetkou, štetcom alebo striekaním (viď Odporúčané pracovné prostriedky). Odporúčame aplikáciu v dvoch vrstvách pri teplote +5°C až +25°C najlepšie vždy v ucelených plochách. Pri maľovaní na menej pevné podkladové nátery sa valčekom nevracajte viackrát na to isté miesto, aby ste ich nestrhli. V priebehu maľovania odporúčame náter občas premiešať. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť pred zaschnutím náteru.

Riedenie

Ak je to potrebné riedime čistou vodou v pomere na 1 kg farby maximálne 0,6 litra vody. Pri nadmernom nariedení sa znižuje krycia schopnosť.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 10-14m2 z jedného kilogramu farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

Náter je suchý za cca 4-6 hodín.

Balenia

25 kg; 40 kg;

Dodatočné parametre

Kategória: Farby na stenu
Záruka: 3 roky
Belosť: 92
Odolnosť: oteru-vzdorná
Paropriepustnosť: trieda 1 (vysoko paropriepustná)
Výdatnosť: 10-14 m2
Vzhľad: matný
Zloženie: disperzia

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie