Primalex fungicídne napúšťadlo na drevo

Kód: 00312752 00329034 00313243 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
10,61 € 30,28 € 57,06 € od 10,61 €
Máme skladom Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex fungicídne napúšťadlo na drevo je účinné napúšťajúci náter, ktorý preniká do hĺbky a poskytuje novému drevu dlhodobú fungicídnu ochranu. Ochraňuje pred zamodrením a súčasne proti napadnutiu drevokaznými huba a drevokazným hmyzom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Primalex fungicídne napúšťadlo na drevo súčasne bráni prístupu vlhkosti a tým predchádza vzniku plesní alebo hniloby. Je určené na preventívnu ochranu opracovaných drevených materiálov. V prípade už napadnutého dreva zabraňuje ďalšiemu šíreniu škodcov a napomáha „ozdravnému“ procesu dreva.

Je určené na preventívnu ochranu opracovaných, nezvetraných a prirodzene vyschnutých drevených materiálov zbavených kôry a lyka (okenné rámy a dvere, záhradný nábytok, pergoly, záhradné náradie a pod.). Je vhodné predovšetkým na materiály z mäkkého aj tvrdého dreva. Napúšťadlo nesmie byť používané ako ochranný náter drevených hračiek, úľov, záhradných skleníkov a drevených materiálov, ktoré sú v priamom kontakte s potravinami a krmivom.

Odporúčaný pracovný postup

Povrch dreva pred aplikáciou musí byť čistý, dokonale vybrúsený a zbavený prachu. Povrchy, ktoré už boli predtým natierané a ktorých nátery sú poškodené alebo nekvalitné je potrebné odstrániť. Požadovaná vlhkosť dreva je max. 12%. Nové drevené povrchy - musia byť dokonale (do hladka) vybrúsené, očistené a zbavené prachu. Prípadné živice z povrchu odstráňte vymytím vhodným rozpúšťadlom. Staré, popraskané a olupujúce sa nátery - je najlepšie úplne ich odstrániť (obrúsením, tryskaním, teplovzdušnou pištoľou alebo odstraňovačom starých náterov). Potom je potrebné podklad opäť obrúsiť do hladka a očistiť.

Nanášanie

Na správne pripravené povrchy (viď Príprava podkladu) môžete aplikovať Primalex Fungicídne napúšťadlo v 1 - 2 vrstvách (s ohľadom na nasiakavosť podkladu) štetcom, prípadne máčaním. Na dosiahnutie účinnej ochrany je potrebné naniesť 200 ml impregnačného roztoku na m2 . Interval medzi 1. a 2. vrstvou je 10 hodín. Aplikácia striekaním je zakázaná. Po aplikácii vo vnútornom prostredí odporúčame nechať impregnovaný materiál cca 14 dní odvetrať. Napustený povrch dreva nesmie byť brúsený. Na zvýšenie životnosti môžete povrch ďalej impregnovať napúšťacou fermežou. Na trvalú ochranu je nevyhnutné, aby bola na ošetrený povrch aplikovaná Primalex Základná farba na drevo spolu s Primalex Vrchnou farbou syntetickou. Pre lazúrovaný povrch odporúčame použiť Primalex Lazúru hrubovrstvú alebo Primalex Lazúru tenkovrstvú syntetickú. Primalex Fungicídne napúšťadlo na drevo je vhodné pod syntetické aj vodou riediteľné základné a vrchné farby ako aj lazúrovacie laky. Povrchy (akékoľvek v dosahu), ktoré nemajú byť znečistené, odporúčame pred zahájením práce dôkladne zakryť. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť ihneď po skončení prác syntetickým riedidlom S6006 alebo S6001. 

Riedenie

Prípravok nie je potrebné riediť.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je až 14 m2 z jedného litra farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

Náter je suchý na dotyk za cca 2 hodiny, pretierateľnosť je po 10 hodinách a úplne zachnutie je po 24 hodinách.

Balenia

0,75l; 2,5l; 5l;

Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku.

Dodatočné parametre

Kategória: Impregnácia dreva
Záruka: 2 roky
Hustota: 0,79
Obsah sušiny: 20
Riedenie: rozpúšťadlové
Riedidlo: S 6006
Výdatnosť: 10-14 m2
Vzhľad: nevytvára na povrchu film
Zloženie: alkyd

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie