Primalex lodný lak

Kód: 00313042 00313044 00313043 00313045 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
6,29 € 7,58 € 36,91 € 44,32 € od 6,29 €
Máme skladom Máme skladom Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Objem
Vzhľad
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex lodný lak je vhodný na vrchné bezfarebné nátery drevených povrchov v exteriéri a interiéri. Zanecháva prirodzenú štruktúru dreva a zároveň vytvára pevný a pružný povrch.

Detailné informácie

Podrobný popis

Primalex lodný lak je ideálny takmer na všetky druhy dreva, ako sú napríklad stavebné konštrukcie, okenné rámy, nábytok, obloženie, korok alebo dyhované povrchy. Lak nie je určený na nátery, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s potravinami, krmivami a pitnou vodou, ani na nátery detského nábytku a hračiek.

Vlasnosti

  • pružný a odolný voči mechanickému poškodeniu
  • na všetky druhy drevín
  • odoláva bežným čistiacim prostriedkom

Odporúčaný pracovný postup

Povrch dreva pred aplikáciou musí byť čistý, dokonale vybrúsený a zbavený prachu. Povrchy, ktoré už boli predtým natierané lakom alebo lazúrou a ktoré sú v dobrom stave (tzn. pôvodný náter sa neolupuje a nepraská) očistite a jemne prebrúste brúsnym papierom. Poškodené alebo nekvalitné nátery je potrebné odstrániť. Požadovaná vlhkosť dreva je max. 12%. Nové drevené povrchy - musia byť dokonale (do hladka) vybrúsené, očistené a zbavené prachu. Prípadné živice z povrchu odstráňte vymytím vhodným rozpúšťadlom. Do vonkajšieho prostredia následne použite impregnačný prostriedok Primalex Fungicídne napúšťadlo. Staré, popraskané a olupujúce sa nátery - je najlepšie úplne ich odstrániť (obrúsením, teplovzdušnou pištoľou alebo odstraňovačom starých náterov). Potom je potrebné podklad opäť obrúsiť do hladka a očistiť. Súdržné povrchy natreté lakom alebo lazúrou - dôkladne očistite od nečistôt, prachu a mastnoty (v exteriéri od prípadných rias, plesní a machu). V prípade dlhodobo alebo nepravidelne ošetrovaného povrchu aplikujte základný náter Primalex fungicídnym napúšťadlom.

Nanášanie

Na správne pripravené povrchy (viď Príprava podkladu) môžete aplikovať Primalex Lodný lak lesklý v 1 – 2 vrstvách (s ohľadom na charakter a druh dreva) a to najlepšie mäkkým štetcom (viď Odporúčané pracovné prostriedky) v smere vlákien pri teplote +10°C až +30°C. Interval medzi jednotlivými vrstvami je 7,5 hodiny (pri štandardných podmienkach T = 23°C a relatívnej vlhkosti vzduchu 50%). Nátery neaplikujte počas mrazu alebo ak je pravdepodobnosť, že bude pršať. Povrchy (akékoľvek v dosahu), ktoré nemajú byť znečistené, odporúčame pred zahájením práce dôkladne zakryť. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť ihneď po skončení prác syntetickým riedidlom S 6006 alebo S 6001.

Riedenie

Prípravok nie je potrebné riediť, je pripravený na použitie. V prípade potreby riedime riedidlo S6006.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 10-12m2 z jedného litra farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

Náter je suchý na dotyk za cca 3,5 hodiny, pretierateľnosť je po 7 hodinách a úplne zachnutie je po 20 hodinách.

Balenia

0,75 l; 5 l;

Dodatočné parametre

Kategória: Lak na drevo
Záruka: 3 roky
Hustota: 0,93-0,95
Obsah sušiny: 62-65
Riedenie: rozpúšťadlové
Riedidlo: S 6006
Výdatnosť: 10-14 m2
Vzhľad: polo-lesklý, lesklý
Zloženie: alkyd

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie