Primalex proti plesňová penetrácia

Kód: 00273101 00273102 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
6,05 € 11,88 € od 6,05 €
Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex proti plesňová penetrácia ktorá preventívne zabraňuje tvore plesní a preniká do hĺbky podkladu. Súčasne zlepšuje priľnavosť ďalších náterov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Primalex proti plesňová penetrácia je špeciálny penetračný prostriedok, ktorý vďaka aktívnym fungicídnym zložkám zabraňuje tvorbe plesní a preniká hlboko do podkladov. Tým ich nielen zjednocuje a spevňuje, ale znižuje aj tvorbu vlasových trhliniek pri finálnych povrchových úpravách. Súčasne zlepšuje priľnavosť ďalších vrstiev náterov. Pri správnej aplikácií tiež zachováva prirodzený priechod vodných pár cez murivo.

Je určená do interiérov na podklady s vyššou vlhkosťou alebo tam, kde sa môžu tvoriť plesne. Vhodná tiež na objekty kontaminované záplavovou vodou, permanentne tienené a vlhké fasádne omietky v blízkosti lesa alebo vodných plôch.

Vlastnosti

  • podporuje účinok proti plesňového náteru
  • zjednocuje a spevňuje podklad
  • zlepšuje priľnavosť ďalších vrstiev

Odporúčaný pracovný postup

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené na penetráciu musia byť všeobecne pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a penetráciu odpudzujúcich častíc.

Pred použitím aj počas aplikácie je vzhľadom k obsahu sedimentačných mikro pigmentov potrebné penetráciu v obale dôkladne premiešať. Potrebné množstvo penetrácie vypočítajte z výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti.

Nanášanie

Na správne pripravené podklady (viď Príprava podkladu) aplikujte rovnomerne penetráciu pri teplote +5°C až +25°C a pri vlhkosti vzduchu >30% a <80%. U fasád natierať iba za vhodných mikroklimatických podmienok, tzn. nenatierať za prudkého slnečného žiarenia (alebo fasádu zatieniť), počas dažďa, silného vetra alebo vlhkosti ˃>80%. Na získanie potrebnej kvality povrchu obvykle aplikujte jednu vrstvu (v prípade, že podklad po zaschnutí penetrácie nie je dokonale spevnený, náter opakujte a to v intervale cca 4 hodín) maliarskou štetkou alebo valčekom (viď Odporúčané pracovné prostriedky). Penetrácia sa musí do podkladu vsiaknuť a nesmie zanechávať na povrchu lesklý film, preto je vhodné najskôr vykonať praktickú skúšku na malej vybranej ploche. Po zaschnutí je možné hladký penetrovaný povrch zľahka prebrúsiť brúsnym papierom so zrnitosťou 150 – 180, kvôli prípadnému odstráneniu nežiaducich častíc, ktoré sa mohli pri penetrovaní objaviť na povrchu. Náterovú hmotu je možné nanášať až po zaschnutí penetrácie, t.j. po cca 4 až 12 hodinách v závislosti od klimatických podmienok. Počas schnutia je potrebné chrániť penetrované plochy pred dažďom. 

Riedenie

Na veľmi nasiakavé podklady používame penetráciu neriedenú, na stredne nasiakavé podklady riedime 1:0,5 a na málo alebo nenasiakavé podklady riedime penetráciu 1:1 s čistou vodou.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je 5-10 m2 z 1 litra zriedenej penetrácie podľa nasiakavosti podkladu.

Doba schnutia

Náter je suchý na dotyk na 2-4 hodiny. Vrchnú vrstvu farby je možné následne aplikovať po 4-12 hodinách.

Balenia

1 l; 3 l;

Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o výrobku.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Proti plesňová penetrácia
Záruka: 3 roky

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie