Primalex silikátová penetrácia 5 l

Kód: 00273108
Neohodnotené
Značka: Primalex
29,51 €
Máme skladom

Primalex silikátová penetrácia je špeciálna penetrácia pod silikátové farby a fasádne omietky. Spevňuje podklad a zjednocuje jeho nasiakavosť.

Detailné informácie

Podrobný popis

Primalex silikátová penetrácia vďaka svojej dokonalej paropriepustnosti zároveň zachováva prirodzený priechod vodných pár murivom a tým predlžuje životnosť finálnych náterov. 

Modifikovaný penetračný prostriedok vhodný na penetrovanie zatiaľ nenatieraných, dobre vyzretých minerálnych omietok (vápenných, vápenno-cementových, cementových, silikátových a sanačných), vyzretého betónu, pieskovca a podobných minerálnych podkladov. Obsahuje ako spojivo draselné vodné sklo s malým množstvom organickej disperzie. Obsah organických látok je menší než 5%.

Vlastnosti

  • pod silikátové nátery a omietky
  • dokonale paropriepustná

Odporúčaný pracovný postup

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené na penetráciu musia byť všeobecne pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a penetráciu odpudzujúcich častíc.

Pred použitím aj počas aplikácie je vzhľadom k obsahu sedimentačných mikropigmentov potrebné penetráciu v obale dôkladne premiešať. Potrebné množstvo penetrácie vypočítajte z výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti.

Nanášanie

Na správne pripravené podklady (viď Príprava podkladu) rovnomerne aplikujte penetráciu pri teplote +5°C až +25°C a pri vlhkosti vzduchu >30% a <80%. U fasád natierať iba za vhodných mikroklimatických podmienok, tzn. nenatierať za prudkého slnečného žiarenia (alebo fasádu zatieniť), počas dažďa, silného vetra alebo vlhkosti >80%. Na získanie potrebnej kvality povrchu obvykle aplikujte jednu vrstvu (v prípade, že podklad po zaschnutí penetrácie nie je dokonale spevnený, náter opakujte a to v intervale cca 4 hodín) maliarskou štetkou alebo valčekom (viď Odporúčané pracovné prostriedky). Zvetrané, silno porézne a nepevné podklady je vhodné napenetrovať „do mokrého“ ihneď, ako je prvá vrstva absorbovaná povrchom. Penetrácia sa musí do podkladu vsiaknuť a nesmie zanechávať na povrchu lesklý film, preto je vhodné najskôr vykonať praktickú skúšku na malej vybranej ploche. Po zaschnutí je možné hladký penetrovaný povrch zľahka prebrúsiť brúsnym papierom so zrnitosťou 150 – 180, kvôli prípadnému odstráneniu nežiadúcich častíc, ktoré sa mohli pri penetrovaní objaviť na povrchu. Náterovú hmotu je možné nanášať až po zaschnutí penetrácie, t.j. po cca 4 až 12 hodinách, v exteriéri v závislosti od klimatických podmienok. Počas schnutia je potrebné chrániť penetrované plochy pred dažďom. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť vodou ešte pred ich  zaschnutím.

Riedenie

Penetráciu neriedime.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je 5-10 m2 z 1 litra zriedenej penetrácie podľa nasiakavosti podkladu.

Doba schnutia

Náter je suchý na dotyk na 2-4 hodiny. Vrchnú vrstvu farby je možné následne aplikovať po 4-12 hodinách.

Balenia

5 l;

Dodatočné parametre

Kategória: Silikátová penetrácia
Záruka: 1 rok

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie