Primalex silikónová penetrácia

Kód: 308/1 L 308/5 L Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
10,14 € 30,53 € od 10,14 €
Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex silikónová penetrácia je pod silikónové fasádne farby a omietky. Vďaka zloženiu preniká do hĺbky a zvyšuje odolnosť voči vode.

Detailné informácie

Podrobný popis

Primalex silikónová penetrácia je fasádny penetračný prostriedok určený pod silikónové nátery a omietky v exteriéri. Vďaka svojmu zloženiu preniká apôsobí do hĺbky podkladov, ktoré tým spevňuje azjednocuje. Súčasne obsahuje hydrofobizačné zložky, ktoré zvyšujú odolnosť proti prenikaniu vody a podporujú tak účinnosť finálnych povrchových úprav.

Fasádny, hĺbkovo pôsobiaci penetračný prostriedok určený na penetrovanie nasiakavých, zatiaľ nenatieraných vyzretých podkladov ako je murivo, betón, pórobetón, vápenná a vápennocementová omietka, vlákno-cementové a triesko-cementové dosky, ale aj pevné staré disperzné silikónové a silikátové nátery. Je vhodná aj na drevo, drevotrieskové dosky, neglazovanú keramiku, strešnú krytinu a ďalšie porézne podklady, ktoré majú byť ošetrené predpísanými nátermi so zvýšenou odolnosťou proti prenikaniu vody.

Vlastnosti

  • pod silikónové nátery
  • preniká do hĺbky
  • je vodoodpudivá

Odporúčaný pracovný postup

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené na penetráciu musia byť všeobecne pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a penetráciu odpudzujúcich častíc. 

Pred použitím aj počas aplikácie je vzhľadom k obsahu sedimentačných mikropigmentov potrebné penetráciu v obale dôkladne premiešať. Potrebné množstvo penetrácie vypočítajte z výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti.

Nanášanie

Na správne pripravené podklady (viď Príprava podkladu) rovnomerne aplikujte penetráciu pri teplote +5°C až +25°C a pri vlhkosti vzduchu >30% a <80%. U fasád natierať iba za vhodných mikroklimatických podmienok, tzn. nenatierať za prudkého slnečného žiarenia (alebo fasádu zatieniť), počas dažďa, silného vetra alebo vlhkosti >80%. Na získanie potrebnej kvality povrchu obvykle aplikujte jednu vrstvu (v prípade, že podklad po zaschnutí penetrácie nie je dokonale spevnený, náter opakujte a to v intervale cca 4 hodín) maliarskou štetkou alebo valčekom (viď Odporúčané pracovné prostriedky). Zvetrané, silno porézne a nepevné podklady je vhodné napenetrovať „do mokrého“ ihneď, ako je prvá vrstva absorbovaná povrchom. Penetrácia sa musí do podkladu vsiaknuť a nesmie zanechávať na povrchu lesklý film, preto je vhodné najskôr vykonať praktickú skúšku na malej vybranej ploche. Náterovú hmotu je možné nanášať až po zaschnutí penetrácie, t.j. po cca 4 až 12 hodinách v závislosti od klimatických podmienok. Počas schnutia je potrebné chrániť penetrované plochy pred dažďom. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť vodou ešte pred ich zaschnutím. 

Riedenie

Penetráciu neriedime.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je 5-25 m2 z 1 litra penetrácie podľa nasiakavosti podkladu.

Doba schnutia

Náter je suchý na dotyk na 2-4 hodiny. Vrchnú vrstvu farby je možné následne aplikovať po 4-12 hodinách.

Balenia

1 l; 5 l;

Dodatočné parametre

Kategória: Silikónová penetrácia
Záruka: 3 roky