Primalex silikónová penetrácia

Kód: 308/1 L 308/5 L Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
10,14 € 30,53 € od 10,14 €
Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex silikónová penetrácia je pod silikónové fasádne farby a omietky. Vďaka zloženiu preniká do hĺbky a zvyšuje odolnosť voči vode.

Detailné informácie

Podrobný popis

Primalex silikónová penetrácia je fasádny penetračný prostriedok určený pod silikónové nátery a omietky v exteriéri. Vďaka svojmu zloženiu preniká apôsobí do hĺbky podkladov, ktoré tým spevňuje azjednocuje. Súčasne obsahuje hydrofobizačné zložky, ktoré zvyšujú odolnosť proti prenikaniu vody a podporujú tak účinnosť finálnych povrchových úprav.

Fasádny, hĺbkovo pôsobiaci penetračný prostriedok určený na penetrovanie nasiakavých, zatiaľ nenatieraných vyzretých podkladov ako je murivo, betón, pórobetón, vápenná a vápennocementová omietka, vlákno-cementové a triesko-cementové dosky, ale aj pevné staré disperzné silikónové a silikátové nátery. Je vhodná aj na drevo, drevotrieskové dosky, neglazovanú keramiku, strešnú krytinu a ďalšie porézne podklady, ktoré majú byť ošetrené predpísanými nátermi so zvýšenou odolnosťou proti prenikaniu vody.

Vlastnosti

  • pod silikónové nátery
  • preniká do hĺbky
  • je vodoodpudivá

Odporúčaný pracovný postup

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené na penetráciu musia byť všeobecne pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a penetráciu odpudzujúcich častíc. 

Pred použitím aj počas aplikácie je vzhľadom k obsahu sedimentačných mikropigmentov potrebné penetráciu v obale dôkladne premiešať. Potrebné množstvo penetrácie vypočítajte z výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti.

Nanášanie

Na správne pripravené podklady (viď Príprava podkladu) rovnomerne aplikujte penetráciu pri teplote +5°C až +25°C a pri vlhkosti vzduchu >30% a <80%. U fasád natierať iba za vhodných mikroklimatických podmienok, tzn. nenatierať za prudkého slnečného žiarenia (alebo fasádu zatieniť), počas dažďa, silného vetra alebo vlhkosti >80%. Na získanie potrebnej kvality povrchu obvykle aplikujte jednu vrstvu (v prípade, že podklad po zaschnutí penetrácie nie je dokonale spevnený, náter opakujte a to v intervale cca 4 hodín) maliarskou štetkou alebo valčekom (viď Odporúčané pracovné prostriedky). Zvetrané, silno porézne a nepevné podklady je vhodné napenetrovať „do mokrého“ ihneď, ako je prvá vrstva absorbovaná povrchom. Penetrácia sa musí do podkladu vsiaknuť a nesmie zanechávať na povrchu lesklý film, preto je vhodné najskôr vykonať praktickú skúšku na malej vybranej ploche. Náterovú hmotu je možné nanášať až po zaschnutí penetrácie, t.j. po cca 4 až 12 hodinách v závislosti od klimatických podmienok. Počas schnutia je potrebné chrániť penetrované plochy pred dažďom. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť vodou ešte pred ich zaschnutím. 

Riedenie

Penetráciu neriedime.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je 5-25 m2 z 1 litra penetrácie podľa nasiakavosti podkladu.

Doba schnutia

Náter je suchý na dotyk na 2-4 hodiny. Vrchnú vrstvu farby je možné následne aplikovať po 4-12 hodinách.

Balenia

1 l; 5 l;

Dodatočné parametre

Kategória: Silikónová penetrácia
Záruka: 3 roky

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie