Primalex Fortissimo

Kód: 00276172 00328617 00273206 00273205 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
6,88 € 17,21 € 28,54 € 51,12 € od 6,88 €
Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex Fortissimo je najkvalitnejšia farba rady Primalex. Najlepšie sa hodí do kuchýň alebo kúpeľní.

Detailné informácie

Podrobný popis

Primalex Fortissimo svojimi vlastnosťami uspokojí aj toho najnáročnejšieho spotrebiteľa. Jeho vysoká mechanická odolnosť (trieda 2 podľa STN EN 13 300) dokonale spĺňa požiadavky kladené na moderné interiérové nátery z hľadiska umývateľnosti aj úplnej oteruvzdornosti. Pre jeho výbornú paropriepustnosť a belosť (nad 90% BaSO4) ho môžeme jednoznačne považovať za najkvalitnejší biely vnútorný maliarsky náter značky Primalex.

Vlastnosti

  • najkvalitnejšia umývateľná farba Primalex
  • vysoká mechanická odolnosť
  • výborná paropriepustnosť

Odporúčaný pracovný postup

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené k maľbe musia byť pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a farbu odpudzujúcich častíc. 

Pred použitím náterovú hmotu v obale dôkladne premiešajte (nevmiešať vzduchové bubliny). Potrebné množstvo farby vypočítajte podľa výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti. Riedenie vykonávajte podľa nižšie uvedenej tabuľky a opäť dôkladne premiešajte.

Nanášanie

Takto pripravenú náterovú hmotu je možné ihneď nanášať plyšovým valčekom, maliarskou štetkou, štetcom alebo striekaním (viď Odporúčané pracovné prostriedky). Odporúčame aplikáciu v dvoch vrstvách pri teplote +5°C až +25°C. Druhú vrstvu nanášajte až po dokonalom zaschnutí prvej. V priebehu maľovania odporúčame zriedený náter občas premiešať. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť pred zaschnutím náteru. Zaschnutý náter sa ťažko umýva najmä z poréznych a keramických podkladov.

Riedenie

Ak je to potrebné riedime čistou vodou v pomere na 1 l farby maximálne 0,1 litra vody. Pri nadmernom nariedení sa znižuje krycia schopnosť.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je 9-11 m2 z jedného litra farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

Náter je suchý za cca 4-6 hodín.

Balenia

1 l; 4 kg; 7,5 kg; 15 kg; 

Dodatočné parametre

Kategória: Umývateľná biela farba
Záruka: 2 roky
Belosť: 95
Odolnosť: umývateľná
Paropriepustnosť: trieda 1 (vysoko paropriepustná)
Výdatnosť: 8-10 m2
Vzhľad: polo-lesklý
Zloženie: disperzia

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie