JUB Akril Emulzia

Kód: AEM01 AEM05 AEM18 Zvoľte variant
Novinka
Značka: JUB
5,30 € 22,35 € 70,55 € od 5,30 € 4,42 € bez DPH 18,63 € bez DPH 58,79 € bez DPH od 4,42 € bez DPH
Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

JUB AKRIL EMULZIA je ideálna pre exteriéry a interiéry, podporuje nasiakavosť a spevňuje podklad a zároveň viaže prachové častice. Použite ju na steny, stropy, podlahy a mnoho ďalšieho!

Detailné informácie

Podrobný popis

JUB AKRIL EMULZIA

Je vhodná pre všetky druhy minerálnych podkladov, vhodná aj na sadrokartónové dosky. Najčastejší výber spomedzi základných náterov.

VLASTNOSTI JUB Akril Emulzia

  • najlepší pomer medzi kvalitou a cenou
  • spojovací mostík medzi odkladom a náterom

Výhody

  • hustá konzistencia
  • zabezpečuje optimálnu spotrebu farieb
  • predlžuje dobu spracovania nasledovnej vrstvy

Nevýhody

  • malý pomer riedenia

Odporúčame s:

JUPOL vnútorné maliarske farby, ACRYLCOLOR, JUBOLIN/JUBOGLET. Vyrovnávacie hmoty, minerálne dekoratívne omietky.

ODPORÚČANÝ PRACOVNÝ POSTUP

AKRIL Emulzia je vodná disperzia polymérnych spojív, používa sa ako: 

  • a) základný náter, resp. impregnačný prostriedok na všetky druhy minerálnych podkladov pred natieraním disperznými farbami, pred stierkovaním, resp. jemným vyrovnávaním s disperznými vyrovnávacími hmotami a tmelmi, pred nanášaním tenkovrstvových vápennocementových, cementových a akrylátových dekoračných omietok a pred nanášaním všetkých stavebných lepidiel; egalizuje nasiakavosť podkladu, k podkladu viaže častice prachu a iné slabé prídržné časti, ktoré čistenie nie je možné bez akejkoľvek opravy, mierne spevný podklad, pôsobí aj ako spojovací mostík medzi podkladom a neskôr vyrovnáva nanesenú vrstvu náterov, omietky, vrchnej hmoty alebo farby; 
  • b  ) zložka B pri príprave niektorých minerálnych omietok a vyrovnávacích hmôt: - JUBIZOL Bavalit (zložka A - prášok :   zložka B - AKRIL Emulzia = 8 : 1), - JUBIZOL Strong (zložka A - prášok : zložka B - AKRIL Emulzia = 4 : 1), - VALIT (zložka A - prášok : zložka B - AKRIL Emulzia = 10 : 1); 
  • c  ) prísady do niektorých klasických a pripravených maltových zmesí na zlepšenie technologických a pevnostných vlastností: - maltová zmes na lepenie KOMBIPOR a KOMBIVOL dosiek (cement : piesok : AKRIL Emulzia : voda = 5 : 5 : 0,5 : 1,5) , - maltová zmes na opravu fasádnych dekorácií (RENOVAČNÁ Omietka : AKRIL Emulzia : voda = 20 : 2 : 3,5); 
  • d ) "spojovací mostík" medzi starým a novým betónom: - prvá vrstva "spojovacieho mostíka" je vodou zriedená AKRIL Emulzia (AKRIL Emulzia : voda = 1 : 1), - druhá vrstva je pastovitá hmota, ktorú získame, keď do zriedenej AKRIL Emulzie (AKRIL Emulzia : voda = 2 :    1) za zmes z drobnej zmesi cementu a piesku alebo kameniva (cement : piesok = 1 : 1 až 1 : 2); pridané množstvo cementu a piesku musí vždy obmedziť nanesenie hmoty na styčnú plochu štetcom; hmotu nanesieme jeden deň po natretí styčnej plochy zriedenou AKRIL Emulziou.

PRÍPRAVA PODKLADU

Podkladom môžu byť vnútorné stenové a stropné povrchy (jemné vápenné, vápennocementové alebo cementové omietky, betón, sadrokartónové, vláknocementové dosky, drevotriesky a dekoratívne omietky všetkých druhov) alebo fasádne povrchy (jemné vápenné, vápennocementové alebo cementové omietky, betón, vláknocementové dosky a dekoratívne omietky všetkých druhov). V prípade musia byť tvrdé, suché a čisté, bez slabo prídržných častíc, prachu, zbytkov debniacich olejov, mastnoty alebo iných nosičov. Predovšetkým pre veľmi znečistené fasádne povrchy, pre všetky povrchy a fasádne povrchy napadnuté stenovými riasami a plesňami dosiahneme prúdom horúcej vody alebo parou – následne ich odstránime povinne dezinfikujeme. Nové omietky a vyrovnávacie hmoty výsledkom schnúť, resp.zrieť za normálnych podmienok (T = +20ºC, rel. vl. vzduchu = 65%) minimálne 1 deň na každú mm hrúbky, pre betónové podklady je doba schnutia minimálne jeden mesiac. Pri obnove náteru z podkladu celoplošne odstránime všetky staré dosky prídržné a vo vode rýchlo rozpustné nátery, nástreky dekoratívnych vrstiev. Pri prípadnom opravovaní akokoľvek poškodených povrchov dodržiavame postupy, aby opravené povrchy mali rovnomernú drsnosť.

NÁVOD NA POUŽITIE

Výrobok pred použitím dobre premiešame a zriedime vodou v plochách 1 : 1. Množstvo, ktoré potrebujeme na natretie jednotlivých plôch, vypočítame na základe veľkostí týchto plôch a údajov o priemernej spotrebe, v určitých konkrétnych určení spotreby meraní na veľkej skúšobnej ploche. ju nanášame maliarskym štetcom vhodnou na nanášanie disperzných náterov, môžeme použiť aj kožušinový, resp. textilný maliarsky valček s dlhým vlasom (dĺžka vlasu, resp. nití 18 až 20 mm; použiteľná je prírodná a umelá kožušina, resp. textílie z rôznych syntetických nití – polyamid, dralon, vestan, nylon, perlon alebo polyester), alebo striekaním v jednej vrstve. Pri nanášaní valčekom používame opäť stieraciu mriežku. Na striekanie môžeme použiť klasické vysokotlakové a moderné nízkotlakové pištole rôznych druhov (s "vonkajším" alebo "vnútorným miešaním vzduchu"), ako aj "airless" agregáty najrôznejších vyhotovení, pri výbere priemeru striekacích trysiek a pracovného tlaku dodržiavania dodávateľov týchto výrobcov. Jednotlivé stenové plochy natierame bez prestávok od jedného krajného rohu k druhému. Nedostupné plochy pre štandardný maliarsky valček s dlhým vlasom alebo striekaciu pištoľ (kúty, rohy, žľaby, blízka ostenia a pod.) vždy upravujeme najskôr, pri tom si pomáhame vhodnými štetcami alebo pre dané vhodnými menšími maliarskymi valčekmi. Natieranie je možné len pri vhodných poveternostných podmienkach, resp. vhodných mikroklimatických podmienkach: teplota vzduchu a stenového podkladu nesmie byť nižšia ako +5ºC a nesmie byť vyššia ako +35ºC, relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia ako 80%. Fasádne povrchy pred slnkom, vetrom a dažďom chránime závesmi, ale ani pri takejto ochrane nepracujeme za dažďa, hmly alebo pri silnom vetre (> 30 km/h).

NANÁŠANIE

JUB AKRIL EMULZIU nanášame štetcom, valčekom s krátkym chlpom prípadne striekame.

RIEDENIE

Riedi sa čistou vodou podľa technického listu.

VÝDATNOSŤ

Teoretická výdatnosť je 9-11 m2 z 1 kg na jednu vrstvu v závislosti na kvalite podkladu.

DOBA SCHNUTIA

Náter zasýchá po  4- 6 hodinách pri teplote 20° C.  Doba schnutia pre odolnosť proti dažďu je 24 hodín.

Dodatočné parametre

Kategória: Univerzálna penetrácia
Záruka: 18 mesiacov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole: