Primalex univerzálna penetrácia

Kód: 00332558 00273111 00273112 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
4,40 € 10,55 € 15,76 € od 4,40 €
Máme skladom Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex univerzálna penetrácia je základný náter pred aplikáciou disperzných a akrylátových farieb na minerálne podklady a omietky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Primalex univerzálna penetrácia je širokospektrálny vodou riediteľný penetračný prostriedok súčinnou látkou na kopolymérnej akrylátovej báze, určený na zníženie nasiakavosti a spoľahlivé spevnenie rôznorodých podkladových stavebných materiálov vo vnútornom aj vonkajšom prostredí. Taktiež výrazne zvyšuje prídržnosť vrchných náterov k podkladu. 

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené na penetráciu musia byť všeobecne pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a penetráciu odpudzujúcich častíc.

Vlastnosti

  • na všetky minerálne podklady
  • spevňuje podklad 
  • znižuje nasiakavosť

Odporúčaný pracovný postup

Pred použitím aj počas aplikácie je vzhľadom k obsahu sedimentačných mikropigmentov potrebné penetráciu v obale dôkladne premiešať. Potrebné množstvo penetrácie vypočítajte z výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti. 

Nanášanie

Na správne pripravené podklady (viď Príprava podkladu) rovnomerne aplikujte penetráciu pri teplote +5°C až +25°C a pri vlhkosti vzduchu >30% a <80%. U fasád natierať iba za vhodných mikroklimatických podmienok, tzn. nenatierať za prudkého slnečného žiarenia (alebo fasádu zatieniť), počas dažďa, silného vetra alebo vlhkosti >80%. Na získanie potrebnej kvality povrchu obvykle aplikujte jednu vrstvu (v prípade, že podklad po zaschnutí penetrácie nie je dokonale spevnený, náter opakujte a to v intervale cca 4 hodín) maliarskou štetkou alebo valčekom (viď Odporúčané pracovné prostriedky). Penetrácia sa musí do podkladu vsiaknuť a nesmie zanechávať na povrchu lesklý film, preto je vhodné najskôr vykonať praktickú skúšku na malej vybranej ploche. V prípade veľkých farebných rozdielov podkladu, je možné do Primalex Univerzálnej penetrácie pridať malé množstvo (do 10%) náterovej hmoty, ktorú použijeme na maľbu. Po zaschnutí je možné hladký penetrovaný povrch zľahka prebrúsiť brúsnym papierom so zrnitosťou 150 – 180, kvôli prípadnému odstráneniu nežiaducich častíc, ktoré sa mohli pri penetrovaní objaviť na povrchu. Náterovú hmotu je možné nanášať až po zaschnutí penetrácie, t.j. po cca 4 až 12 hodinách, v exteriéri v závislosti od klimatickýchpodmienok. Počas schnutia je potrebné chrániť penetrované plochy pred dažďom. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť vodou ešte pred ich zaschnutím. 

Riedenie

Na veľmi nasiakavé podklady používame penetráciu neriedenú, na stredne nasiakavé podklady riedime 1:2 a na málo alebo nenasiakavé podklady riedime penetráciu 1:4 s čistou vodou.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je 5-25 m2 z 1 litra zriedenej penetrácie podľa nasiakavosti podkladu.

Doba schnutia

Náter je suchý na dotyk na 2-4 hodiny. Vrchnú vrstvu farby je možné následne aplikovať po 4-12 hodinách.

Balenia

1 l; 3 l; 5 l;

Dodatočné parametre

Kategória: Univerzálna penetrácia
Záruka: 3 roky