Primalex univerzálna penetrácia

Kód: 00332558 00273111 00273112 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Primalex
4,40 € 10,55 € 15,76 € od 4,40 €
Máme skladom Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Primalex univerzálna penetrácia je základný náter pred aplikáciou disperzných a akrylátových farieb na minerálne podklady a omietky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Primalex univerzálna penetrácia je širokospektrálny vodou riediteľný penetračný prostriedok súčinnou látkou na kopolymérnej akrylátovej báze, určený na zníženie nasiakavosti a spoľahlivé spevnenie rôznorodých podkladových stavebných materiálov vo vnútornom aj vonkajšom prostredí. Taktiež výrazne zvyšuje prídržnosť vrchných náterov k podkladu. 

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené na penetráciu musia byť všeobecne pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a penetráciu odpudzujúcich častíc.

Vlastnosti

  • na všetky minerálne podklady
  • spevňuje podklad 
  • znižuje nasiakavosť

Odporúčaný pracovný postup

Pred použitím aj počas aplikácie je vzhľadom k obsahu sedimentačných mikropigmentov potrebné penetráciu v obale dôkladne premiešať. Potrebné množstvo penetrácie vypočítajte z výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti. 

Nanášanie

Na správne pripravené podklady (viď Príprava podkladu) rovnomerne aplikujte penetráciu pri teplote +5°C až +25°C a pri vlhkosti vzduchu >30% a <80%. U fasád natierať iba za vhodných mikroklimatických podmienok, tzn. nenatierať za prudkého slnečného žiarenia (alebo fasádu zatieniť), počas dažďa, silného vetra alebo vlhkosti >80%. Na získanie potrebnej kvality povrchu obvykle aplikujte jednu vrstvu (v prípade, že podklad po zaschnutí penetrácie nie je dokonale spevnený, náter opakujte a to v intervale cca 4 hodín) maliarskou štetkou alebo valčekom (viď Odporúčané pracovné prostriedky). Penetrácia sa musí do podkladu vsiaknuť a nesmie zanechávať na povrchu lesklý film, preto je vhodné najskôr vykonať praktickú skúšku na malej vybranej ploche. V prípade veľkých farebných rozdielov podkladu, je možné do Primalex Univerzálnej penetrácie pridať malé množstvo (do 10%) náterovej hmoty, ktorú použijeme na maľbu. Po zaschnutí je možné hladký penetrovaný povrch zľahka prebrúsiť brúsnym papierom so zrnitosťou 150 – 180, kvôli prípadnému odstráneniu nežiaducich častíc, ktoré sa mohli pri penetrovaní objaviť na povrchu. Náterovú hmotu je možné nanášať až po zaschnutí penetrácie, t.j. po cca 4 až 12 hodinách, v exteriéri v závislosti od klimatickýchpodmienok. Počas schnutia je potrebné chrániť penetrované plochy pred dažďom. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť vodou ešte pred ich zaschnutím. 

Riedenie

Na veľmi nasiakavé podklady používame penetráciu neriedenú, na stredne nasiakavé podklady riedime 1:2 a na málo alebo nenasiakavé podklady riedime penetráciu 1:4 s čistou vodou.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť je 5-25 m2 z 1 litra zriedenej penetrácie podľa nasiakavosti podkladu.

Doba schnutia

Náter je suchý na dotyk na 2-4 hodiny. Vrchnú vrstvu farby je možné následne aplikovať po 4-12 hodinách.

Balenia

1 l; 3 l; 5 l;

Dodatočné parametre

Kategória: Univerzálna penetrácia
Záruka: 3 roky

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie