Balakryl základ na drevo biely

Kód: 00326166 00326167 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Balakryl
6,66 € 22,24 € od 6,66 €
Na objednávku do 24 hodín Na objednávku do 24 hodín Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Balakryl základ na drevo je akrylátová vodou riediteľná základná farba s výbornou priľnavosťou k podkladu, ktorá je zároveň aj ako plnič a je certifikovaná na nátery detských hračiek. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Balakryl základ na drevo je vodou riediteľná farba na základné nátery na tvrdé a mäkké drevo, drevotrieskové a drevovláknité dosky. Je určená na nové a renovačné nátery najmä okenných rámov, dreveného nábytku, dverí, drevených obložení, podhľadov a iných stavebne stolárskych výrobkov v interiéri a exteriéri. Na Balakryl Základ je možné nanášať vodou riediteľné náterové hmoty napr. Balakryl Uni mat, Uni lesk, Okná a dvere, prípadne syntetický email vhodný na povrchovú úpravu dreva. Receptúra je vhodná aj na nátery hračiek a detského nábytku.

Vlastnosti

  • atest na detské hračky
  • vypĺňa nerovnosti podkladu
  • výborná krycia schopnosť
  • je bez zápachu

Odporúčaný pracovný postup

Všetky podklady musia byť pevné, suché, hladké, čisté, zbavené živice, vosku a mastnôt. Drevo: Odstráňte živicu z dreva omytím vhodným rozpúšťadlom a vybrúsením brúsnym papierom č. 80 - 120. Vlhkosť dreva max. 12 %. Drevovláknité dosky: Odstráňte z povrchu voskové (parafínové) vrstvy vybrúsením brúsnym papierom č. 220 - 240. Staré nátery: Zle priľnavé nátery odstráňte až na samý podklad. Dobre priľnavé nátery vybrúste brúsnym papierom č. 100 - 120, očistite a odmastite. Tmelenie drobných nerovností: Použite vhodný akrylátový tmel, zasychanie pri teplote 20 - 24 °C - 3 hodiny. Vonkajšie plochy netmeliť. Pri brúsení tmelených miest za sucha - vybrúsenie brúsnym papierom č. 120 - 150 a dôkladne očistite podklad.

Nanášanie

Obsah pred aplikáciou dôkladne rozmiešajte (nevmiešať vzduchové bubliny). Na prvý náter neošetreného dreva v interiéri použite farbu nariedenú vodou v pomere 3:1 (3 diely farby a 1 diel vody). Pre vonkajšie viac namáhané nátery odporúčame použiť Balakryl Napúšťadlo - fungicídne napúšťadlo na drevo podľa návodu na etikete prostriedku. Následne neriedenú farbu aplikujte na napustený, čistý a vybrúsený, vosku a živice zbavený podklad v 1 - 2 vrstvách v intervale 4 hodín. Medzi nanášaním jednotlivých vrstiev farby je vhodné náter prebrúsiť jemným brúsnym papierom č. 120 - 150.

Riedenie

Prípravok nie je potrebné riediť. V prípade potreby použijeme čistú vodu.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je až 5-7 m2 z jedného kilogramu farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

Náter je suchý na dotyk za cca 2 hodiny, pretierateľnosť je po 4 hodinách.

Balenia

0,7 kg; 2,5 kg; 9 kg;

Dodatočné parametre

Kategória: Základná farba na drevo
Záruka: 2 roky
Detské hračky: áno
Hustota: 1,36
Obsah sušiny: 57
Riedenie: vodou riediteľné
Riedidlo: voda
Výdatnosť: 5-7 m2
Vzhľad: matný
Zloženie: akryl

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie