Balakryl základ na drevo biely

Kód: 00326166 00326167 Zvoľte variant
Pripravujeme
Značka: Balakryl
6,66 € 22,24 € od 6,66 € 5,55 € bez DPH 18,53 € bez DPH od 5,55 € bez DPH
Na objednávku do 24 hodín Na objednávku do 24 hodín Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Balakryl základ na drevo je akrylátová vodou riediteľná základná farba s výbornou priľnavosťou k podkladu, ktorá je zároveň aj ako plnič a je certifikovaná na nátery detských hračiek. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Balakryl základ na drevo je vodou riediteľná farba na základné nátery na tvrdé a mäkké drevo, drevotrieskové a drevovláknité dosky. Je určená na nové a renovačné nátery najmä okenných rámov, dreveného nábytku, dverí, drevených obložení, podhľadov a iných stavebne stolárskych výrobkov v interiéri a exteriéri. Na Balakryl Základ je možné nanášať vodou riediteľné náterové hmoty napr. Balakryl Uni mat, Uni lesk, Okná a dvere, prípadne syntetický email vhodný na povrchovú úpravu dreva. Receptúra je vhodná aj na nátery hračiek a detského nábytku.

Vlastnosti

  • atest na detské hračky
  • vypĺňa nerovnosti podkladu
  • výborná krycia schopnosť
  • je bez zápachu

Odporúčaný pracovný postup

Všetky podklady musia byť pevné, suché, hladké, čisté, zbavené živice, vosku a mastnôt. Drevo: Odstráňte živicu z dreva omytím vhodným rozpúšťadlom a vybrúsením brúsnym papierom č. 80 - 120. Vlhkosť dreva max. 12 %. Drevovláknité dosky: Odstráňte z povrchu voskové (parafínové) vrstvy vybrúsením brúsnym papierom č. 220 - 240. Staré nátery: Zle priľnavé nátery odstráňte až na samý podklad. Dobre priľnavé nátery vybrúste brúsnym papierom č. 100 - 120, očistite a odmastite. Tmelenie drobných nerovností: Použite vhodný akrylátový tmel, zasychanie pri teplote 20 - 24 °C - 3 hodiny. Vonkajšie plochy netmeliť. Pri brúsení tmelených miest za sucha - vybrúsenie brúsnym papierom č. 120 - 150 a dôkladne očistite podklad.

Nanášanie

Obsah pred aplikáciou dôkladne rozmiešajte (nevmiešať vzduchové bubliny). Na prvý náter neošetreného dreva v interiéri použite farbu nariedenú vodou v pomere 3:1 (3 diely farby a 1 diel vody). Pre vonkajšie viac namáhané nátery odporúčame použiť Balakryl Napúšťadlo - fungicídne napúšťadlo na drevo podľa návodu na etikete prostriedku. Následne neriedenú farbu aplikujte na napustený, čistý a vybrúsený, vosku a živice zbavený podklad v 1 - 2 vrstvách v intervale 4 hodín. Medzi nanášaním jednotlivých vrstiev farby je vhodné náter prebrúsiť jemným brúsnym papierom č. 120 - 150.

Riedenie

Prípravok nie je potrebné riediť. V prípade potreby použijeme čistú vodu.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náteru je až 5-7 m2 z jedného kilogramu farby v jednej vrstve, podľa nasiakavosti  štruktúry podkladu, aplikačnej techniky, hrúbky nanesenej vrstvy a iných faktorov.

Doba schnutia

Náter je suchý na dotyk za cca 2 hodiny, pretierateľnosť je po 4 hodinách.

Balenia

0,7 kg; 2,5 kg; 9 kg;

Dodatočné parametre

Kategória: Základná farba na drevo
Záruka: 2 roky