Detecha Fest Primer

Kód: 8109108 8109103 Zvoľte variant
14,27 € 39,92 € od 14,27 €
Máme skladom Máme skladom Zvoľte variant
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Fest Primer je špeciálny primer určený na kovové materiály. Zastavuje koróziu a vytvára špeciálnu medzivrstvu medzi podkladom a vrchným náterom, ktorý výrazne predlžuje životnosť celého náterového systému. Vhodný na problematické nátery a miesta so zvyškovými vrstvami starých náterov. Chemicky reaguje s vlhkosťou v podklade a vytvára mimoriadne lepivý a priľnavý povrch pripravený pre vrchné farby. Vrchné farby je nutné aplikovať najneskôr do 24 hodín od aplikácie prípravku Fest Primer.

Detailné informácie

Podrobný popis

Fest Primer je ochranný a izolačný polyuretánový základ na kovové a iné porézne materiály. Zabraňuje rozvoju korózie, výrazne zvyšuje priľnavosť a životnosť celého náteru. Je nízko viskózny. Má vynikajúcu penetračnú schopnosť. Chemicky reaguje s vlhkosťou v podklade. Vytvára mimoriadne priľnavý tenký lakový film. Aplikovaný na porézne materiály pôsobí ako hĺbkový penetračný a spevňujúci náter, ktorý zbavuje podklad zostatkovej vlhkosti. Použite ako základný antikorózny kovový náter na problematické povrchy so zvyškami korózie a starých náterov, hladké kovové materiály - oceľ, nerez, hliník, mosadz, zinok, pozinkovaný plech, farebné kovy.

Pre vrchný náter odporúčame: Detecha Superkov alebo Detecha Superkov Satin, prípadne iné alkydové, epoxidové a akrylátové nátery.

Vlastnosti

  • Polyretánový prípravok, ktorý sa používa ako základný kotviaci náter
  • Zastavuje koróziu
  • Excelentná priľnavosť na ľahké kovy ako hliník, meď, zinok, nerez a pod.
  • Vysoká výdatnosť
  • Výborne penetruje a spevňuje podklad
  • Reaguje zo zvyšnou vlhkosťou

Odporúčaný pracovný postup

Fest Primer nanášajte na čistý podklad, zbavený mastnoty, starých popraskaných náterov a silných vrstiev hrdze. Pri natieraní savých podkladov je možné aplikovať druhú vrstvu ihneď po vsiaknutí predchádzajúcej. Výrobok nie je určený k náterom, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s potravinami, krmivami, pitnou vodou a k náterom detského nábytku a hračiek.

Nanášanie

Farbu nanášame štetcom, valčekom prípadne striekacou pištoľou v jednej alebo v dvoch vrstvách.

Riedenie

Neriedi sa. Na očistenie pomôcok použite riedidlo S 6005.

Výdatnosť

Teoretická výdatnosť náterovej hmoty je 15 - 20 m2 z 1 kilogramu farby.

Doba schnutia

Interval medzi vrstvami je minimálne 2 hodiny pri +20°C. Pred aplikáciou ďalšej - vrchnej farby je nutná technologická prestávka minimálne 8 hodín. Vrchnú vrstvu je potrebné aplikovať najneskôr do 48 hodín!

Balenie

0,8 kg; 3 kg;

Dodatočné parametre

Kategória: Základné farby na kov
Záruka: 3 roky

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie